Ботев изпусна слаб ЦСКА и разочарова феновете си

Ботев изпусна да бие слабо представилия се вчера в Коматево ЦСКА и загуби с 0:1 от домакинството си от 9-ия шампионатен кръг в елита.  „Канарчетата“ все още не могат да намерят верния тон от миналия сезон и пак разочароваха многобройните си верни фенове. „Армейците“ пък измъкнаха 3-те точки, но не убедиха никого, че имат амбиции за титлата. Така те успяха да прекъснат над 2-годишен период, в който нямаха победа срещу канарчетата. е съумяха да вземат всичките три точки от Коматево.
Али Соу се превърна в героя за тях, след като 15 минути преди края на мача бе точен, за да донесе ценния успех за „армейците“.

В 11-та минута Ботев стигна до първа сериозна опасност. Балтанов получи много добър пас зад отбраната на ЦСКА овладя топката с гърди и стреля, но Бусато успя да избие в корнер.

В 20-та минтута удар на Виана беше спасен от Бусато.

В 26-та минута удар на Евандро беше спасен от Янко Георгиев.

В 43-та минута Ботев имаше нова възможност Тонев центрира остро в наказателното поле, където Бусато изби, но топката попадна в Неделев, който стреля, но бразилския вратар успя да спаси.

В 71-та минута опасен удар на Греъм Кери беше спасен от Янко Георгиев.

В 75-та минута Али Соу получи топката овладя топката, навлезе в накаателното поле справи се с Филип Ван Арнем и не остави шансове на Янко Георгиев за 0:1.

ЦСКА е трети с 16 точки, а Ботев е девети с 9.

В следващия кръг Ботев гостува на Черно море.