Българските рефери Георги Кабаков, Мартин Маргаритов и Диян Вълков бяха перфектни при победата на Испания с 4:1 над Франция в полуфиналите от Европейското първенство по футбол за младежи в Италия. Триото наши съдии се справиха безупречно със своите задължения и закономерно получиха много похвали от медии и специалисти за отличното си представяне по време на целия еврошампионат на Апенините.
Кабаков показа шест жълти картона, като един от тях беше в 81-ата и го видя нападателят на „петлите“ Маркъс Тюрам. Синът на легендата Лилиан Тюрам се изнерви в края и задържа съперник, което наложи авторитетната намеса на Кабаков.
Испания и Франция извършиха общо 25 нарушения в срещата, но българският съдия се представи на много добро ниво и не изпусна контрола върху срещата. Той отсъди и две дузпи, по една за двата отбора.
Първият асистент рефер в мача – пловдивчанинът Мартин Маргаритов, също блестеше край тъча, като „хвана“ няколко много тънки засади и бе верен помощник на Кабаков.
Маргаритов получи специални поздравления след мача от старши треньорите на двата отбора.
Французите първи поведоха след удар от бялата точка Жан-Филип Матета, но след това Испания взе инициативата и беше пълен господар на терена. Последва логично изравняване, а в края на полувремето бе дадена дузпа, с която младите „фурии“ излязоха напред в резултата. След почивката те продължиха да играят по-добре и отбелязаха още две попадения.
На финала Испания ще срещне отбора на Германия, който снощи се справи със сензацията на турнира Румъния