Кабаков, Маргаритов и Вълков с авторитетно съдийство на 1/16 финала от лига Европа  Брюж – РБ Залцбург, белгийските медии хвалят българите

С много добро съдийство  се отличиха най-добрите български футболни рефери – Георги Кабаков, Мартин Маргаритов и Диян Вълков, по време на 1/16-финала от елиминациите в лига Европа между белгийския „Брюж“ и австрийския „Ред Бул Залцбург“, завършил 2:1. Авторитетното представяне на нашите не остана незабелязано и от най-големите белгийски медии, повечето от които дават висока оценка за четвъртия им пореден престижен наряд в европейските клубни турнири през този сезон.
Тримата български рефери показаха висока класа на стадион „Ян Брейдел“ пред 23 000 зрители в Брюж, като се справиха безупречно със своите задължения, коментира местното издание „Телеграф“.
Белгийската обществена телевизия RTBF също хвали българите и отбелязва, че нашите рефери са се справили отлично и с мача от 6-ия кръг на Шампионската лига между Валенсия и световния гранд Манчестър Юнайтед в Испания в средата на декември м.г.
Популярната национална информационна агенция BelGA също дава много добра оценка за представянето на Георги Кабаков, Мартин Маргаритов и Диян Вълков и отбелязва, че за тях мачът в Брюж е бил дебют на 1/16-финали в  европейските клубни турнири и, че досега български съдии не са свирили в среща от толкова висока фаза на евротурнирите.

Мачът бе изключително оспорван и тежък за ръководене, изпълнен с трудни съдийски преценки, с над 20 фаула, 14 ъглови удара и общо 7 жълти картона, но българите се справиха отлично, отбелязва в коментара си агенция BelGA.
Брюж изтръгна победата у дома над австрийския Ред Бул Залцбург и продължава да мечтае за силна европейска пролет. Домакините изоставаха в резултата на полувремето, но със силна втора част се поздравиха с успеха, който не им гарантира нищо преди реванша на 21 февруари в алпийската държава.
Австрийският шампион откри резултата още в 18-ата минута чрез Златко Юнузович, а Брюж стигна до пълен обрат след попадения на Стефано Денсвил в 65-тата и бразилеца Уесли Ферейра Да Силва в 81-та минути.

Преди година Ред Бул Залцбург достигна до полуфиналите, а в груповата фаза през този сезон беше перфектен – 18 точки от 18 възможни.
Съдийският комисар на УЕФА – италианецът Матео Трефолони и делегатът на европейската футболна централа Михал Мертиняк от Словакия, също са останали много доволни от съдийството на Георги Кабаков, Мартин Маргаритов и Диян Вълков.