В постно и скучно 107-мо пловдивско дерби Локо Пд излъга с 1:0 Ботев /вижте ВИДЕО и СНИМКИ/

С гол на златната резерва Димитър Илиев с глава от Локомотив излъга Ботев с 1:0 в 107-то издание на вечното пловдивско дерби. Попадението падна след корнер в 78-та минута, а мачът от 5-ия кръг на Първа лига бе скучен и безинтересен, лишен от майсторство и емоции.
Дерби на практика нямаше, защото срещата в Коматево бе изпъстрена с много джаскане, малко футбол и почти без голови положения. Двата отбора направо измъчиха зрителите с безидейната си игра, но черно-белите бяха отборът, който повече знаеше за какво е излязъл и как да го постигне.
Ботев действаше прекалено вяло и предвидимо и атаките му ставаха лесна плячка на организираната отбрана на гостите.
За първите 45 минути канарчетата и черно-белите не сътвориха нито едно голово положение пред двете врати, което е показателно.

През втората част жълто-черните бяха по-активни и натискаха повече, но отбраната на Локо Пд действаше на ниво и не допусна изненади пред собствената си врата.