Марица надигра Гигант в голов трилър, Тимонов дебютира в жълто-синьо

Петър ТОПАЛДЖИЕВ, специално за „Темпо Нюз“

Марица измъкна победа с 4:3 в Съединение срещу местния Гигант в истински голов трилър, в контролна среща от предсезонната си подготовка.
Кършияклии започнаха мача по активно и още във втората минута хубав извеждащ пас даде преднина на откъсващия се Иван Гендов, който с плътен диагонален изстрел не остави шансове на вратаря на Гигант – 0:1.
В началните минути Марица владееше повече топката и редуваше разнообразни атаки, където Запрянов и Гендов се отличиха с няколко добри двойни отигравания.
Постепенно домакините се окопитиха и в една от редките си атаки се добраха до дузпа във 20-ата минута, която беше реалирана от домакините 1:1.
До края на полувремето двата отбора не предложиха нищо интересно на зрителите, освен множеството жълти картони, които рефера раздаде заради по острите влизания на играчите.
При едно от тези влизания, левият бранител на Марица Стоян Пидев влезе по твърдо за една топка около тъча и си навлече гнева на местните фенове. Разпрата прерасна и на пистата, където загряващите играчи на Марица, бяха обсипани с ругатни и “благословии”.
През втората част и двата отбора направиха множество смени като в игра за Марица се появиха бившите футболисти на Ботев Пловдив – Тодор Тимонов и Величко Велчков – Крауча. Именно Тимонов сбърка една топка в средата на терена и при ответната контраатака домакините получиха преднина в резултата 2:1!
Отговора на пловдивчани не закъсня и в 55 минута след атака по крилото и последващо центриране топката намери Георги Георгиев около точката на дузпата и той върна равенството в мача 2:2!
Началните минути на второто полувреме бяха за домакините, които се настаниха трайно в полето на Марица.
При една от атаките си нападателите на Гигант матираха централния бранител Величков и топката се оплете за трети път в мрежата на Марица, 3:2! След гола маричани заиграха по съсредоточено и двамата ветерани Дяков и Тимонов помогнаха на отбора да вземе превез в центъра на терена.
На няколко пъти Принца на Пловдив загатна за класата си и потвърди максимата че във футбола има можещи и неможещи, като в 70 минута с топовен удар от около 25 метра възстанови равенството 3:3!

В самия край на мача, когато и двата отбора очакваха съдията да свири последния съдийски сигнал, защитниците на Гигант допуснаха груба грешка.
Неразчетено връщане с глава към вратаря бе разгадано от Ерик Смилянов, който надбяга вратаря и донесе победата на Марица за 4:3. Гигант Съединение – Марица Пловдив 3:4.
Състав на Марица Пловдив през първото полувреме: Илия Николов, Даниел Спасов, Пламен Табаков, Костадин Дяков, Стоян Пидев, Красимир Иванов, Христо Янчев, Лъчезар Ангелов, Айкут Янъков, Запрян Запрянов, Иван Гендов.