16-годишната Вики Радева с титла при жените от силен международен турнир в Скопие

16-годишната Виктория Радева спечели първото място при жените на силния международен шахматен турнир „Карпош , който се проведе от 24 до 31 март в македонската столица Скопие.
В турнира по класически шахмат взеха участие 165 шахматисти от 15 държави. От тях 15 бяха гросмайстори и 19 международни майстори.
Победител в крайното класиране е друг българин – Радослав Димитров от Велико Търново.
Състезанието се проведе при много добри условия от страна на организаторите.

Представителката на шахматен клуб „Локомотив“ отново показа добра класа, разнообразен дебютен репертоар и напълно заслужено прибави още едно отличие към своята богата колекция от трофеи.

Виктория Радева 20 пъти е била шампион на България. Има спечелени общо 35 титли по шахмат. Ученичката от НТГ няма и ден почивка, тъй като от днес се включва в надпреварата на Държавното индивидуално първенство за девойки по класически шахмат,рапид и блиц, което се провежда от 1 до 8 април в Гранд Хотел, Пловдив.