ФК „Тракия 2004” изпусна първото място на „Созопол къп”, пада на финала с 3:4 след дузпи

Trakia1Детският тим на ФК „Тракия 2004” (Пд) изпусна за малко първото място на силния международен турнир „Созопол къп” за млади футболни таланти, родени 2004/2005 година. Малките пловдивски футболисти загубиха на финала от връстниците си от ФК „Ферион” (София) с 3:4 след изпълнение на дузпи, след като в редовното време двата тима завършиха наравно 2:2.
TrakiaТракийци показаха изключителна воля за победа и хъс за игра и след като губеха с 0:2 на полувремето, успяха да се върнат в мача с два безотказни гола пред втората част, дело на Иван Пенчев и Александър Попгеоргиев. В рулетката при дузпите обаче нервите им не издържаха и така пловдивският тим остана втори.
В своята предварителна група тракийци завършиха убедително първи със 7 точки, след като завършиха наравно 1:1 с домакините от „Созопол” и победиха и двата старозагорски тима – с 5:0 ФК „Стара Загора” и с 4:3 „Олимпия”.
С 8 гола Александър Попгеоргиев от ФК „Тракия 2004” стана голмайстор на турнира, отделно той заслужи и приза за най-добър нападател.
Trakia4„Изключително съм доволен от представянето на нашите момчета, ние на практика нямаме загубен мач в редовното време. Тимът ни прояви голям характер, показа се като истински отбор. След като момчетата губеха с 0:2 успяха да изранят и да достигнат до дузпите. Съжаляваме, че не успяхме да станем първи, но това е футболът”, коментира изпълнителният директор и главен треньор на пловдивския клуб Слав Славов.